Setkala jsem se s touto úžasnou ženou na konci 1. trimestru a to na doporučení kamarádek. Čekali jsme dvojčátka. V té době pro nás velká neznámá. Měli jsme obrovský strach z toho, co nás čeká, ale Monča nám ho pomohla překonat. Ne jen tím, že nám byla velkým rádcem a oporou, ale i tím, že nám dodala odvahu a vnitřní klid. Pomohla mi od bolesti, aby bylo cele to dlouhe čekání na zázrak snesitelnější. Po císařském řezu na svět přišly naše princezny a i přes komplikace nám pomohla s přivítáním malých lásek na svět.

Celou dobu mi dodávala energii a pomohla mi si uvědomit, jak úžasná, silná a výjimečná jsem žena.
Moc ti děkuji za přítomnost před, během a po porodu. 
Děkuji, že se o nás zajímáš i teď po takové době a i přes to, že jsi měla doma malého prďolku, byla jsi s námi.
Pevně věřilm, že pokud by mělo dojít k dalšímu zázraku, budeš opět s námi.

Jana

 

Drahá Moni, ráda bych ti poděkovala za tvou podporu u mého porodu i s Mariankem ve tvém bříšku. Ani si nedovedu představit, jak bych to zvládla, kdybys tam nebyla. Můžu s odstupem říct, že Tvá přítomnost mě činila klidnější a strach byl úplně minimální. Nemám ráda změny a nové situace, které neznám, ale tys mi dala neuvěřitelný klid a vyrovnanost, díky které mohla na svět přijít Laurinka bez jakýchkoliv medikamentů. Jsem ti vděčná za tvou podporu v tom nejdůležitějším dni mého života. Doufám, že i u druhého potomka budeš s námi jako nezbytně důležitá součást zrození dítěte. Děkuji ještě jednou, jsi úžasná žena.

Markéta

 

Moje první těhotenství byla jedna velká neznámá. Jako každá jiná matka jsem se na příchod miminka moc těšila, ale zároveň jsem si pokládala spoustu otázek... Díky Tobě Moni, byla cesta mým těhotenstvím jistější a snazší. A v den D jsi mé ženství a pocit jedinečnosti tak silně podporovala, že i náročný porod se stal krásným zrozením. Doprovázet ženy k porodu je tvým velkým poslaním a obrovský přínos pro každou nastavající maminku. Děkuji Ti za tvé dobré srdce, podporu, informace, zkušenosti a v neposlední řadě kamaradství.

Hanka

 

Milá Moniko,
Z celého srdce Ti děkuji, že jsi mě svým laskavým, láskyplným a erudovaným přístupem provázela mým těhotenstvím a naše společná cesta vedla k nádhernému porodu, který přeju prožít každé ženě. Dokázala jsem díky Tobě otevřít pro příchod Terezky Aničky nejen plně své srdce a mysl, ale i připravit tělo tak, aby porod byl skutečně zážitkem, iniciací.

Děkuji za Tvé rady a Tvou prostou přítomnost během našich společných předporodních setkání, díky nimž jsem se, stejně jako během celého porodu, cítila vždy bezpečně a jistě.

Děkuji za Tvou podporu mého ženství a ženské síly, abych tuto sílu pak neodevzdala lékařům, ale plně ji využila pro vědomý příchod Terezky Aničky na svět.

Děkuji za cvičení s rebozzem, které pro mě bylo úplně nové a zároveň tak přirozené (a oběma nám s Terezkou dělalo moc dobře J)

Děkuji také za Tvé nasměrování k fyzioterapeutce, která mému tělu rovněž pomohla, aby bylo připravené tak, jak nejlépe to jde.

DĚKUJI. Lucka

 

Porod byl pro mne i manžela zatím tou nejsilnější událostí našeho společného života. Barunka do něj přišla jako zázrak, ve který jsem už nedoufala. Chtěla jsem, aby se mohla narodit svým tempem, přirozeně, bez zbytečných zásahů. A ačkoli jsem nevěděla, jestli u porodu budu chtít přítomnost někoho blízkého, jsem šťastná, že jste tam s manželem byli oba a doplňovali se. Protože:
Díky Tobě jsem našla sílu, když jsem to chtěla vzdát.
Díky Tobě jsem znova našla několikrát ztracený dech a uklidnila se, když jsem začala panikařit.
Díky Tobě se Zbyněk cítil jistější a byl tam pro mne jako empatický partner, který se mnou sdílel porodní bolesti a věděl, co potřebuji.
Díky Tobě nás Bářin příchod na svět ještě více sblížil.

Byl to můj první porod, nebála jsem se ho a naštěstí mohu říci, že se nebojím ani dalšího, pokud se poštěstí.

Děkuji. Katka

Milá Moniko,
byla jsi s námi u porodu mé dcery Stely. O celém porodu jsi napsala příběh, který říká vše. Já bych ale chtěla napsat, že samotný porod byl jen tečkou za celým asi dvouměsíčním obdobím, kdy jsme se spolu scházely a pomáhala jsi mi s „přípravou“. Nebyl to klasický „porodní kurz“, ale posezení s kamarádkou a zkušenou matkou, která mi předala užitečné rady, jak prožít porod ve fyzickém i psychickém klidu. Chtěla jsem zažít svůj druhý porod úplně jinak než ten první, který vyústil v použití vakuum extraktoru. Ne vše se sice povedlo - nerodila jsem v poloze, která by mi byla nejmilejší a další šance na ještě lepší porod už asi nebude :-), ale tento porod jsme zvládly jen my dvě – Stela a já. A to je to nejdůležitější! Samozřejmě přístup s jakým jde žena rodit je jen na ní. Ale jsem ráda, že jsem měla někoho, kdo mi nejen během porodu, ale už i před ním, dodával sebedůvěru, že to zvládnu. Můj manžel mi byl sice celou dobu na blízku, ale myslím si, že porod a všechny jeho zákonitosti může pochopit jen další žena – matka.

Díky Zuzka


Milá Moniko,
jsem tak vděčná, že jsi byla se mnou /s námi u mého čtvrtého porodu.  Děkuji za úžasné souznění a podporu.
Díky tobě jsem věřila, že tentokrát to bude jiné, že svůj porod prožiju vědomě, zcela uvolněná, s důvěrou v tu přirozenou sílu, která je v každé ženě. Byla jsi přítomna s námi-se mnou, mým mužem a naší rodící se dcerkou. Porod byl opravdu jiný … svůj čtvrtý porod jsem prozpívala, zcela jsem se uvolnila a zcela se otevřela. Bylo to úžasné, nádherné, tak silné. Marjánka se narodila na zemi, kdy jsem se zády opírala o svého muže. Sama jsem si ji vyzvedla do náruče. Dojatá, v euforiii, šťastná. Díky tobě se můj muž u porodu konečně cítil být potřebný a důležitý. Vlastně ani nevím jak, ale jemně nenásilně jsi ho přiměla masírovat mi bedra, obejmout mě, bylo to velmi příjemné.  Jako by se i on napojil na silnou ženskou energii, která zde proudila, rozuměl i beze slov, co potřebuji …

Děkuji za vše.

Martina