Jak může ženská bylinná napářka pomoci ženě otěhotnět

Téma ženské neplodnosti, ale i té mužské je v současné době velice aktuální. Náš životní styl, posunutí doby prvního plánovaného těhotenství na pozdější věk, velká míra stresu a vysoké životní tempo, civilizační choroby, ovzduší, které dýcháme, voda, kterou pijeme, a špatné stravovací návyky ovlivňují náš reprodukční systém, a nebude to asi v budoucnu lepší. Ale to jsou jen takové obecné řeči, které vám řekne lékař, aby vás uchlácholil. Z mého pohledu takové vysvětlení ničemu nepomůže.

 

Někdy může ženu zablokovat i to, že miminko příliš chce a nemyslí na nic jiného. To už je skoro takové lidové rčení, které vám řekne kdejaká kamarádka. Ani to vám asi problém nevyřeší. Jak totiž chcete jen tak přestat chtít něco, kolem čeho se točí celý svět!?

Jak to, že když jsou žena i muž úplně zdraví se jim nedaří otěhotnět nebo ženě miminko udržet?  Podle mého názoru to poukazuje na jinou oblast než je fyzické zdraví, environmentální vlivy nebo emoce. Poukazuje to na oblast spirituality, do které je potřeba se ponořit, aby se problém vyřešil.

Nemám svou vlastní zkušenost s neplodností a věřím, že je to strašlivě těžké nemyslet na miminko, když si jej tak moc přejete. Je obtížné vše pustit z hlavy a nechat miminku volný průběh, když jste zdravá žena v nejlepších letech a děťátko k vám stále nepřichází. Ale soucítím s vámi a chtěla bych vám tímto článkem pomoci a podpořit vás.

Mým záměrem je přivést vás na myšlenku, že můžete udělat ještě něco víc než jíst hormony, navštěvovat kursy hormonální jógy, jít na akupunkturu, jíst tuny ananasu nebo cvičit metodu Mojžíšové. Ačkoliv vše uvedené vašemu tělu určitě může pomáhat a až na ty hormony je fakt super. Chci Vás tímto článkem motivovat, abyste zkusily hledat příčinu a ne hojit následky. To znamená obrátit pozornost sama na sebe a zeptat se, proč se mi to děje a najít vysvětlení ve svém srdci nebo si obstarat terapeuta, se kterým můžete svůj problém otevřeně řešit.

Na internetu si můžete vybrat a seznámit se se spoustou technik, jako třeba terapie metodou one-brain, diagnostiku automatickou kresbou, kraniosakrální biodynamiku, regresní terapii, holotropní dýchání, ruš apod. Ale vždycky vás to chtě nechtě přivede k práci na sobě samotné.

Ve chvíli, kdy zhojíte problém svého duchovního těla, zhojíte tělo fyzické, potom pravděpodobně otěhotníte.

Tak a teď k vaginálnímu napařování. Prvním krokem k tomu uvědomit si výše napsané, je poskytnutí pozornosti sama sobě. K tomu je vaginální napářka jako dělaná! Nejenom, že fyzicky podpoříte zdraví svého těla, což vás možná k napařování přivede prvotně, ale zároveň budete nucena obrátit svou pozornost sama k sobě. Pravděpodobně v klidu při napařování k vám přijdou jiné myšlenky, než přes den obyčejně chodí, protože na ně bude příhodný čas. Navíc je prokázáno, že ženy, které jsou ve stresu, produkují hormony, které blokují ovulaci a plodnost, proto je důležité umět se uvolnit a prohřát své nitro.

Relaxace v kombinaci s vědomím, že děláte sama pro sebe něco, co vyžaduje určitou sebekázeň a soustředění, může způsobit to, že si uvědomíte, že doteď jste věřila vlastně všem ostatním jen ne sama sobě a že je načase vlézt do studny k prameni a podívat se, kdože nebo cože tam na něm opravdu sedí.

Vaginální napařování je po tisíciletí pomocníkem žen. Bohužel se v naší moderní době někde vytratilo a bylo nahrazeno vědeckými studiemi, léky, a metodami, které si musíte slušně zaplatit. Lidové moudro našich praprababiček, které znaly účinky bylinek a sílu napojení ženy na sebe, propojení se svými kořeny a uzemnění se bosou chůzí se smrsklo pouze do podoby pití bylinných čajů. A kdyby alespoň čajů! Dokonce i ty se snaží nahradit všemožné doplňky stravy v podobě zázračných pilulek, které sice obsahují všechny potřebné látky, ale v tak šílené podobě, že si troufnu říct, že je to celé bez ducha a bez potřebné energie, kterou k procesu sebeuzdravení potřebujeme.

Kromě relaxace a hlubokého uvolnění těla vám ženská bylinná napářka pomůže očistit dělohu a zvýšit množství sliznice, potřebné k uhnízdění vajíčka. Díky dobře zvoleným bylinám dodá vašemu tělu látky podobné ženským hormonů, podpoří funkci žlutého tělíska a pomůže vajíčkům uzrát.

Vzhledem k tomu, že vaginální napařování není v naší zemi známé, není možné se dočíst o jeho praktickém využití v souvislosti s léčbou různých druhů ženských problémů. To ale neznamená, že se za hranicemi naší země také nic neděje. Právě naopak, vaginální napářka je běžně využívaná pro své pozitivní účinky, nejen na poli alternativního léčení, ale dokonce na poli lékařském. A když už píšu o neplodnosti, nemůžu si nechat pro sebe její praktické využití při procesu umělého oplodnění.

V případě, že jste se, i přes mé povídání o příčinách, rozhodly podstoupit umělé oplodnění, které s sebou nese nutnost užívání léků, které narušují nejen váš imunitní systém, ale i přirozenou hladinu hormonů produkovanou vašim tělem, a to nemluvím o spoustě jiných negativních účinků, bude vám můj článek určitě přínosem i tak, proto čtěte dále.

Při procesu umělého oplodnění berete mimo jiné léky, které stimulují zrání vajíček tak, aby jich bylo co nejvíce. Bohužel vedlejším účinkem této léčby může být snížení děložní sliznice nebo přesněji řečeno hlenové zátky, která se tvoří po oplodnění vajíčka zevnitř na čípku a jejím účelem je uzavřít bránu ven a udržet oplodněné vajíčko uvnitř, aby mělo co nejideálnější podmínky pro další vývoj. Vysvětleno slovy laika. Nechci se do daného problému více nořit. Vy ženy, kterých se to týká, určitě víte, o čem píšu.

Na některých amerických klinikách, používají vaginální napařování jako podpůrnou léčbu na začátku celého procesu umělého oplodnění, právě pro podporu růstu děložní sliznice. Pokud mluvíte anglicky, mrkněte sem nebo sem.

Doporučený postup, jak používat vaginální napařování v průběhu přípravy na otěhotnění je na těchto klinikách následný:

1) Pokud chcete podpořit růst sliznice během vašeho přirozeného menstruačního cyklu, provádějte si napářku jednou po skončení menstruace a jednou před ovulací, ale ještě předtím než dojde k pohlavnímu styku, aby nedošlo k přehřátí spermatu.

2) Pokud berete Clomid (lék na podporu plodnosti, v ČR se tento lék jmenuje Clostilbegyt), proveďte si napářku v den, kdy začínáte lék užívat, poté těsně před ovulací, a před umělou inseminací (IUI). Vedlejší efekt Clomidu může být snížení cervikálního hlenu a napářka jej pomůže zase zvýšit.

3) Pokud se připravujete na IUI léky aplikovanými injekčně, proveďte si napářku v den, kdy si aplikujete první injekci a poté ráno před provedením IUI procedury. Napařování před IUI napomůže zkapalnět cervikální hlen, což zjednoduší zavedení katetru přes děložní hrdlo.

4) Pokud se chystáte na IVF (In vitro fertilizace), proveďte si napářku první den, když začnete s medikací a jednou ráno před transferem. Napařování ráno před IVF napomůže zkapalnět cervikální hlen, což zjednoduší zavedení katetru přes děložní hrdlo.

Vzhledem k tomu, že celý cyklus zrání vajíčka začíná zhruba 120 dní před ovulací, kdy naše tělo pečlivě vybírá z vajíček to pravé vyvolené, které odešle na cestu, zatímco už jiné dozrává, považuji za důležité začít s očistou minimálně 3 měsíce před plánovaným těhotenstvím. K tomu účelu jsem namíchala bylinky, které vám v tomto období poslouží. Můžete si je objednat v tomto odkazu. Ale klidně si můžete namíchat i vlastní kombinace, pokud si bylinky vlastnoručně sbíráte. Také doporučuji napařovat častěji, 2x i 3x týdně, ne však v průběhu menstruace a po pohlavním styku. Také po skončení ovulace byste měla napařování zvážit, v případě pokud se snažíte otěhotnět přirozenou cestou.

Na podporu plodnosti v kombinaci s vaginálním napařováním doporučuji tyto byliny: Drmek obecný plod, Řebříček obecný nať, Jitrocel kopinatý list, Kontryhel obecný nať, Damiána nať, Hluchavka bílá květ, Brahmi nať.

Pokud je pro vás informace o vaginální napářce nová, přečtěte si článek, ve kterém popisuji přesný postup, jak si ji provést.

Jestli si nechcete vyrábět napařovací sedátko nebo židličku sami, můžete si zde objednat to naše - Steamy nebo celý set Steamy i s hrncem, který se k němu dokonale hodí a proporčně je prostě dokonalý.

Přeji vám, aby se vám podařilo vyhnat žábu z pramene a otěhotnět, možná třeba i díky informacím, které jsem vám předala.

 

Prosím o šíření mého autorského textu jen formou odkazu na tyto stránky.

zdroj fotografií: pinterest, grafika Martin Vala

Autor: Monika Valová
9. 10. 2017 / Články nad patičkou
Vaginální bylinná napářka a její kontraindikace.

V článku jak si provést bylinnou napářku jsem se zmínila o tom, že ne vždy je ideální doba pro napařování. Existují kontraindikace napařování, které byste měla respektovat. Jedná se o případy těhotenství, probíhající menstruaci nebo vaginální infekci a také, pokud máte zavedeno nitroděložní tělísko. Dokonce i mimo uvedené kontraindikace se může stát, že vám napařování nemusí úplně sednout. Například během ovulace nebo, když se potýkáte s horečkou a vaše tělo potřebuje spíše ochladit než prohřát. Napařování lůna bylinnými výpary by vám vždy mělo být příjemné, a pokud vnímáte, že vám v určité fázi menstruačního cyklu nedělá dobře, neprovádějte si jej. Poslouchejte své tělo, vnímejte se při napařovacím rituálu a nechte se vést intuicí. Bylinná napářka je jemná technika, která vám přinese očistu a pocit svěžesti, ozdravení vašeho lůna a přitom vyžaduje vědomé napojení ženy na své tělo. Nepředepíše vám ji žádný lékař a rovněř neporadí, kolikrát za týden a jak dlouho, s jakými bylinami. Je to ve vaší režii, jak se s ní naučíte pracovat.

 

Jak je to tedy s jednotlivými kontraindikacemi?

Proč nenapařovat v těhotenství?

Vaginální napářka prováděná jako součást pravidelné ženské hygieny ovlivňuje tvorbu děložní sliznice. V případě, že žena otěhotní, tělo uzpůsobí samo množství sliznice přesně podle potřeby oplodněného vajíčka, aby se mohlo uhnízdit. Pokud jste své tělo pravidelně čistila bylinnými výpary za účelem otěhotnění, napařování splnilo svůj účel a vy nyní můžete nechat vše na něm, je moudré a zařídí vše potřebné samo.

Ženská bylinná napářka prováděná za účelem urovnání cyklu a úpravy menstruace čistí dělohu od přebytečné sliznice, v případě, že byste nečekaně, ale chtěně otěhotněla, a pokračovala v napařování, mohlo by se stát, že nebude mít oplodněné vajíčko dostatek sliznice k uhnizdění. Je jasné, že jakákoliv aktivita vedoucí k vyčištění dělohy je v tuto chvíli nežádoucí. Nehledě na to, že při napářce používáte běžně bylinky, které nejsou v těhotenství vhodné a mohou samy o sobě způsobit potrat. Moje rada je tedy taková, že po zjištění těhotenství již dále nenapařujte. Pokud jste si napářku udělala den před tím než jste našla dvě čárky na těhotenském testu, nemusíte mít strach, v této rané fázi teplá pára bylin plodu neublíží.

Ze zákazu napařování v těhotenství existuje výjimka, a to napařování v termínovém těhotenství, o kterém se již brzy dočtete v mém novém článku.

Proč nenapařovat v průběhu menstruace?

Během menstruace se děloha sama přirozeně čistí. Vzhledem k tomu, že tento přirozený mechanismus vašeho těla si sám reguluje množství a délku menstruace podle vaší tělesné konstituce a psychického stavu, neměla byste do tohoto procesu zasahovat a nutit vaše tělo, aby se čistilo více a rychleji. Mohla byste si způsobit větší krvácení, než by váš organismus mohl snést. Lepší varianta je podpořit očistu těla v týdnu před příchodem menstruace a dodat tak svému tělu sílu a léčivé látky z bylin, které jeho vyčištění během menstruace podpoří.

 

Proč nenapařovat v případě, že máte zavedené nitroděložní tělísko?

Léčivé účinky bylin a tepla způsobují, že se děloha stahuje a zvlhčuje a tím se může stát, že se usazené nitroděložní tělísko pohne nebo úplně změní svou polohu, což je samozřejmě nežádoucí. V případě, že byste chtěly zkusit bylinky jako prevenci např. kvasinkových infekcí i přesto, že máte zavedené tělísko, zkuste pouze sedací koupele z bylin namíchaných pro tyto účely.

 

Proč nenapařovat v průběhu bakteriální infekce? A jakou infekci mám na mysli?

Jedná se o infekce močového měchýře, kvasinkové infekce nebo bakteriální vaginózy. Bakterie, které se ve vašem těle přemnožily a způsobily infekci, mají rády teplo a vlhko. Proto by mohla napářka ještě více podpořit jejich bujení. Doporučuji tedy znovu napařovat až po přeléčení a do napářky zároveň zahrnout co největší množství bylin s antibakteriálnmi účinky jako je pelyněk, levandule, rozmarýn, oregano, lopuch, heřmánek, měsíček, kontryhel, jetel luční, hluchavka apod. Protože je o tento druh bylinek a vaginální napařování velký zájem, směs určenou přímo pro prevenci bakteriálních infekcí můžete zakoupit zde.

Jedna poznámka z vlastní zkušenosti. Začínala jsem cítit povědomé svědění, ale měla jsem zároveň potřebu prohřátí, a tak jsem napářku riskla. Výsledek byl takový, že svědění okamžitě při napářce ustalo a zánět se nerozjel. Takže i v tomto případě doporučuji dát na vlastní intuici. 

 

zdroj obrázků pinterest


 

Autor: Monika Valová
29. 9. 2017 / Ženské